Naar de homepage van de gemeente Utrecht
Hoofdmenu Utrecht.nl

Nieuwe bezoekersvergunning

foto

 

Wat gaat er veranderen?

In het eerste kwartaal van 2009 zijn alle parkeerautomaten in de binnenstad vervangen, in de komende jaren volgt de rest van Utrecht. Met een nieuwe parkeerautomaat in de straat vervalt de bezoekerskaart. De kaart maakt plaats voor een persoonlijke code.

 

Voor wie?

Bewoners met een bezoekersvergunning in gebieden met nieuwe parkeerautomaten.

Vergunninghouders krijgen persoonlijk bericht in de bus over de nieuwe werkwijze voordat de nieuwe automaten geplaatst worden.

 

Nieuw: bewonerskorting voor bezoek

Bewoners krijgen een korting voor hun bezoek. Daarom is de naam voor de bezoekersvergunning voor de nieuwe parkeerautomaten "Bewonerskorting voor bezoek".

 

Hoe werkt het?
  • De korting blijft gelijk aan de korting van de huidige bezoekerskaart: 50%.
  • Ook kunnen er nog steeds voor 70 uur per kwartaal parkeerkaartjes worden gekocht met korting.
  • De korting is niet van toepassing op een dag- en avondkaart.

 

Het urentegoed van iedere vergunninghouder wordt door de afdeling Parkeren opgeslagen in een beveiligde database. Bij het kopen van een parkeerkaartje met de persoonlijke code, wordt de parkeertijd van dit urentegoed afgehaald. Worden de 70 uren niet volledig gebruikt, dan vervallen de resterende uren op de laatste dag van het kwartaal.

Meer informatie:
Kijk hoe je een parkeerkaartje koopt met bewonerskorting

 

Voor de bewoner
  • Het urentegoed kan worden ingezien op de parkeerautomaat en ook op internet.
  • U kunt een eenmalige kortingscode aanmaken bijvoorbeeld voor bezoek dat u minder goed kent. U hoeft uw eigen persoonlijke code dan niet ter beschikking te stellen, zodat misbruik voorkomen kan worden.

Van kaart naar code:
Op het moment dat u de persoonlijke code krijgt, kunt u uw huidige bezoekerskaart opsturen naar de afdeling Parkeren om het resterende geldtegoed te laten terugstorten.
Let op! Als u het laatste kwartaal voordat de nieuwe automaten geplaatst worden in uw straat, het geldtegoed in kleine stappen aanvult, dan is het tegoed op uw kaart wellicht op en hoeft u deze niet op te sturen. 

 

Voor het bezoek

Het kopen van een parkeerkaartje aan de nieuwe automaat werkt als volgt:

  1. Voer uw kenteken in.
  2. Kies 'Bewoner'.
  3. Voer de persoonlijke code + wachtwoord in die u
    heeft gekregen van de bewoner.
  4. Stel de parkeertijd in; dit kan in stappen van vijf minuten.
  5. Betaal met pinpas, chipknip of creditcard.
  6. Plaats het parkeerkaartje zichtbaar achter de voorruit van de auto.

 

Contactgegevens
Bezoekadres
Balie Parkeren,
Arthur van Schendelstraat 500, Utrecht

Openingstijden
Balie Parkeren:
maandag t/m vrijdag
09.00 - 17.00 uur
donderdagavond
17.00 - 21.00 uur
Legitimatie bij baliebezoek

Telefoon
Tel: 030-286 00 00

Postadres
Postbus 8406,
3503 RK Utrecht

E-mail
E-mail naar Parkeren

Overig
Storingen
(24u per dag)
Colofon | Proclaimer