Lanslaan-Lomanlaan: noordelijke wandel- en fietsroute

Fase project:
in voorbereiding

Planning:
Uitvoering in 2028

We leggen 2 wandel- en fietsroutes aan tussen Kanaleneiland en Rivierenwijk, via Merwede. 1 route loopt over de Lanslaan en Lomanlaan. Daarom gaan we de Lanslaan en een deel van de Lomanlaan opnieuw inrichten en komt er een nieuwe route door Park Transwijk. De andere route loopt via de bestaande Koeriersterlaan en richten we later in (hier is nog geen ontwerp voor gemaakt).

Wat komt er?

We maken een nieuwe wandel- en fietsroute die loopt vanaf de Europalaan tot aan de Beneluxlaan. Hiervoor richten we de Lanslaan en een deel van de Lomanlaan opnieuw in. Ook komt er een nieuwe wandel- en fietsbrug naar Park Transwijk. Dit verandert er:

  • We maken van de straten fietsstraten. Dit betekent dat auto’s te gast zijn en we rood asfalt aanleggen.
  • Het verkeer op de Lanslaan krijgt voorrang op de zijstraten. De zijstraten krijgen een uitrit.
  • We vernieuwen het riool en leggen een apart riool aan voor regenwater.
  • We maken parkeerplekken aan 1 kant van de straat. In de Lanslaan komen 20 parkeerplekken terug en in de Lomanlaan 11 parkeerplekken.
  • We vergroenen de straten en planten nieuwe bomen. In de Lomanlaan gaat het om 6 nieuwe bomen. Voor de Lanslaan onderzoeken we hoeveel bomen hier goed passen.
  • We leggen de groenvakken en parkeerplekken verdiept aan, zodat we regenwater beter kunnen opvangen.
  • De bestaande ondergrondse afvalcontainers blijven en we plaatsen 2 nieuwe containers ter hoogte van de Europalaan/Lanslaan.

Ontwerp

We maakten eerst een plan met de wensen en eisen voor het gebied (nota van uitgangspunten) en het eerste ontwerp (functioneel ontwerp). We hebben het ontwerp verder uitgewerkt naar een voorlopig ontwerp. 
Lees op de DenkMee- pagina meer over het ontwerp

Beschrijving van het ontwerp per straat

Lanslaan

Het gaat om de Lanslaan vanaf de Europalaan tot en met de Lomanlaan. We richten de hele straat en stoepen aan beide kanten opnieuw in. 

Lomanlaan

We gaan de Lomanlaan vanaf Park Transwijk tot en met het kruispunt met de Lanslaan opnieuw inrichten. 

Route door Park Transwijk (Lomanlaan tot Beneluxlaan)

We maken een nieuwe fiets- en wandelroute door het park. Daarom leggen we een nieuwe brug aan. Zo kunnen mensen van de Lomanlaan naar de Beneluxlaan. 

Planning

Wat gebeurt wanneer?
WanneerWat
2026Voorlopig ontwerp maken, definitief ontwerp en uitvoeringsontwerp rioleringen en fietsstraat Lanslaan en Lomanlaan (zonder brug). 
2026-2027Vormgeving wandel- en fietsbrug. Uitwerken definitief ontwerp. 
2028Aanleggen rioleringen en fietsstraat Lanslaan Lomanlaan. 
2028-2029Aanleggen brug en wandel- en fietspad door het park. 

Wat is er al gebeurd? 

  • 2 december 2025: we stelden de nota van uitgangspunten, het functioneel ontwerp en het document met de reacties hierop vast. Lees de raadsbrief vaststelling NvU herinrichting Lanslaan e.o
  • 19 juni 2025: inloopbijeenkomst bij woonzorgcentrum Transwijk (Vecht en IJsel). Bezoekers konden nota van uitgangspunten bekijken, hun vragen stellen en een reactieformulier invullen.
  • 3 juni tot 1 juli 2025: u kon reageren op nota van uitgangspunten en functioneel ontwerp via de informatieavond, e-mail en DenkMee.
  • 8 juli 2025: het college heeft het uitvoeringsprogramma kwaliteitsslag Park Transwijk vastgesteld.
  • Juli 2023: het college heeft startdocument Park Transwijk vastgesteld.
  • 7 oktober 2021: de gemeenteraad heeft de omgevingsvisie Merwedekanaalzone, deel 2 vastgesteld. 
     

Waar is het?

Hulp en contact – Lanslaan-Lomanlaan