Aanpak voor plaatsen gfe-containers

Het plaatsen van gfe-containers in Utrecht gebeurt volgens een wettelijke aanpak. Hieronder leest u hoe dit werkt. 

Stap 1: ontwerp aanwijzingsbesluit

We beginnen met een ontwerp aanwijzingsbesluit. Dit is een voorlopig plan van de gemeente waarin staat waar de nieuwe containers komen te staan. Het besluit is nog niet definitief. Dit besluit maken we bekend. Bewoners die gebruik gaan maken van de containers ontvangen hierover een brief.  Na de bekendmaking hebt u 6 weken de tijd om uw mening (zienswijze) in te sturen.

Bekijk eerst of uw zienswijze kans maakt

Stap 2: definitief besluit

Na het verwerken van alle zienswijzen nemen we een definitief besluit en bepalen we de uiteindelijke plek voor de containers. Bent u het niet eens met dit besluit? Dan kunt u binnen 6 weken in beroep gaan bij de Raad van State.

Let op: in beroep gaan bij de Raad van State is niet gratis. U moet griffierecht betalen.

Voorlopige voorziening

Gaat u in beroep tegen het gemeentelijk besluit? Dan gaat het invoeren van het besluit gewoon door. Dat betekent dat het definitieve besluit ingaat op de dag nadat we het bekendgemaakt hebben. We mogen de container(s) vanaf die dag plaatsen. Wordt het eerdere besluit na behandeling van uw beroep teruggedraaid? Dan halen we de geplaatste gfe-container weer weg.

Wilt u dat het besluit tijdelijk wordt stopgezet? Dan kunt u een voorlopige voorziening aanvragen bij de Raad van State. Dit moet binnen 6 weken na publicatie van het definitieve besluit.

Waar houden we rekening mee bij het plaatsen?

  • De gfe-containers komen zoveel mogelijk in de buurt van appartementen, bovenwoningen en flatgebouwen, zodat u niet ver hoeft te lopen met uw gfe-afval.
  • Er komen voldoende containers. Zo zorgen we ervoor dat er genoeg plek is om dit afval weg te gooien.
  • Plaatsen we een container op een fietsparkeerplaats? Dan zorgen we ervoor dat er een fietsparkeerplaats terugkomt op een andere plek.

Wilt u hier meer over weten? Bekijk de plaatsingsrichtlijnen.

Welke reacties hebben we bij vorige buurten al gehad?

Hieronder leest u per onderwerp en per locatie onze reactie op de ingediende zienswijze.

Alle reacties per onderwerp

Hulp en contact – Gfe

Telefoon

14 030

Maandag, dinsdag en donderdag 9.00 - 17.00 uur
Woensdag en vrijdag 9.00 - 13.00 uur

E-mail

gfe@utrecht.nl