Fase project:
In voorbereiding
Planning:
20 oktober – 19 december 2025
Keldereigenaren herstellen 3 werfkelders bij de Nieuwegracht 43, 45 en 47. Het werkgebied ligt tussen de Paulusbrug en de Brigittenbrug. Het werk duurt ongeveer 2 maanden.
Wat gaat er gebeuren?
De aannemer graaft de straat boven de kelders open en verwijdert de laag die het water tegenhoudt (waterwerend) die op de kelderbogen (‘gewelven’) ligt.
Daarna herstelt de aannemer de gewelven en muren van de kelders. Hij maakt de scheuren dicht en brengt het eeuwenoude metselwerk waar nodig weer in de oude staat terug.
Tot slot legt hij een waterwerende laag op de kelder en legt hij de straat weer dicht. De kelders kunnen er daarna weer jarenlang tegen aan.
Hoe gaan we te werk?
De aannemer gaat als volgt te werk:
- Hij zet op de Nieuwegracht de straat boven de huisnummers 43, 45 en 47 af met bouwhekken.
- werkt alleen van maandag tot en met vrijdag tussen 7.00 uur en 16.00 uur.
- Doet zijn best om de geluidsoverlast zoveel mogelijk te beperken. Voor 7.30 uur doet hij geen werk dat veel geluid maakt, zoals het schoonbikken van de oude metselstenen.
- Er komt een houten loopbrug over de opengebroken straat, in plaats van een aluminium brug. Voetgangers veroorzaken op een houten brug minder lawaai dan op een aluminium brug.
- Door de aslastbeperking voor zwaar verkeer plaatst hij ter hoogte van de Paulusbrug een overslaglocatie. Deze plek gebruikt hij om zware goederen (zoals zandzakken) vanaf het water op de weg te hijsen. Dit terrein is 8 bij 5 meter en afgesloten met hoge bouwhekken.
Bereikbaarheid
Tijdens de werkzaamheden is de weg voor een deel opengebroken. Door de tijdelijke loopbrug blijven de gebouwen aan de straat bereikbaar. Voetgangers hoeven niet om te lopen. Fietsers moeten bij de brug afstappen en hun fiets aan de hand meenemen.
We plaatsen omleidingsborden voor het (auto)verkeer. Bestemmingsverkeer kan doorrijden tot aan de plek van het werk. Er is ruimte om te keren en terug te rijden.
Parkeerplekken
Tijdens de werkzaamheden kunt u het fietsenrek bij de Nieuwegracht 43, 45 en 47 niet gebruiken. Stalt u hier normaal uw fiets? Dan vragen wij u om deze te verplaatsen voordat de werkzaamheden beginnen.
Afval
De aannemer verzamelt tijdens de werkzaamheden uw huisvuil. U kunt uw afval op dezelfde manier voor de deur plaatsen.
Samenwerken bij herstel kelders en muren
We pakken samen met de keldereigenaren het herstel van de kelders en werven aan. De werfmuur (de buitengevel van de werfkelders) is van ons. De kelders zijn de eigenaren van de gebouwen waar de kelders bij horen.
Meer informatie
- Download de app Utrechtse Werven via de Playstore of App Store
- Meld u aan voor de nieuwsbrief voor keldereigenaren
- Bekijk wat we nog meer doen in het wervengebied